Hosting.com.tr Deneyimim ve İzlenimim

Eski temamın ağırlığı ve işlevselliği yüzünden yeni bir tema aldım. Bu temayı webtekno’ya benzediği için değil tamamen google uyumlu olduğu için satın aldım. Şuan ki hostinge kurdum ve bir hüsran ile karşılaştım. Çünkü tanıtımda 90-95 olan hız bende 70~ geziyordu. Burada da hosting.com.tr nasıl sorusuna cevap verdim.

Hosting.com.tr ile Tanışmam

hosting.com.tr nasıl

Hosting.com.tr ile tanışma anım yukarıda anlattığım gibi tamamen hızlı bir hosting için arayışım ile başlıyor.

İlk var olan hostinge temamı kurdum. Yazılar girdim. Cache kurdum. Ama bir test ile tüm hayallerim suya düştü. Masaüstü 90 mobil 37 skorunu aldım. Tanıtımda ikisinin de 90 üstü olduğunu gördüm.

Hemen tema yapımcısına yazdım ve aldığım cevap ile sorunun temadan değil hostingden kaynaklı olduğunu söyledi. Ve hosting arayışına girdim.

Google’a girdim. “hosting” yazdım. Ama ilk sırada çıkan hosting.com.tr ye girmedim :D. Nedendir bilmem. Çok basit geldi diye olabilir.

Sonra 1 adet daha hosting denedim. Sonuç yine aynı çıktı. Sonra son çare girdim hosting.com.tr’ye fiyatlar gayet uygundu ama bana biraz fazla geldi. Şirket sahibi ile iletişime geçtim. Detaylı bilgileri aldıktan sonra onunla hosting.com.tr ye taşınma kararı aldım. Nameserverlar güncelledim ve Linux Performans paketini aldım.

Temayı kurdum. Yazıları girdim. Ayarları yaptım CACHE YAPMADIM. Evet. Bilerek cache kurmadım. Panelden de kapattım. Ve adlığım hız;

Masaüstü: 88

Mobil: 77

Cache ile aldığım performanstan çok daha fazlasını 0 cache ile aldım.

Hosting.com.tr Nasıl?

hosting.com.tr nasıl

Bence piyasadaki en iyi hosting firması. Zaten yukarıdaki performans raporlarından da anlayabilirsiniz.

Mail sistemi zaten başlı başına performans abidesi olmuş. Maillerimi gönderirken SPAMA DÜŞMEDİ. Ve gönderim hızı beni çok mutlu etti.

Hosting.com.tr destek konusunda da beni çok mutlu etti. Dilerseniz diğer başlıkta da onu açıklayalım.

Hosting.com.tr Destek

Destek konusunda diğer firmalarda en az 40 dakika beklediğim oldu. Lakin bu firmada açtığım 2 destek talebinin açılma tarihini ve yanıtlanma tarihini aşağıya bırakıyorum.

hostincomtrdestek

Gördüğünüz gibi 2 ila 7 dakika arasında yanıt verildi ve bu yanıt ile sorun ilk seferde çözüldü.

Diğer firmada sadece altyapıyı öğrenmek için 45 dakika beklediğim zamanlara gülerek bakıyorum :D.

Dilerseniz aşağıdaki linkten hosting.com.tr yi ziyaret edebilir ve benim yaşadığım hizmeti siz de yaşar ve sitenizi yükseltirsiniz. Umarım hosting.com.tr nasıl? Sorusuna cevabı en iyi şekilde vermişimdir.

Hosting

Buradan tekrardan hosting.com.tr’ye bir teşekkürü borç bilirim.

Yazar

Enes Cantürk

Wordpress, yazılım ve SEO hakkında öğrendiklerimi, bildiklerimi ve deneyimlerimi sitemde siz değerli okuyucularım ile paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap